Історія школи

    В Петранці горішній почала діяти одно-класна школа з 5 квітня 1902 року. Першим вчителем тут працював Драган Семен родом із Хотиня, що біля Калуша.

     В 1931 році в селі були дві школи: двокласна і однокласна. Через невідомі причини школа була закрита.

     В 40-х роках нову школу було відкри-то на місці теперішнього магазину. Це була клясова прилюдна школа з українсь-кою мовою навчання.

     В 1945 році, в приміщенні лісництва, було відкрито початкову школу. Зараз тут знаходиться старий корпус загальноосвіт-ньої школи І - II ступенів, якому більше 200 років.

    З 1951 року по серпень 1957 року директором школи працював Когут Пилип Юрійович 1907 року народження. В школі працювало 10 вчителів.

    В 1957 році директором школи було призначено Яцишина Дмитра Юрійовича 1989 році Пица Василя Васильовича 1994 році Морис Ганну Прокопівну, а в 2002 році педагогічний колектив очолив Пуляк Ігор Васильович.

    В даний час школа складається з трьох  корпусів.У верхньому корпусі навчаються учні 1 класу, для них , тут розміщена ігрова кімната. В другому корпусі працює шкільна їдальня. В третьому корпусі (нижньому) розміщені класні кабінети, учительська, спортзал, комп'ютерний клас, бібліотека, кімната народознавства.

    У 2005 році у приміщенні школи, на пожертви вчителів, учнів та батьків було відкрито капличку.

Школа сьогодні

Петранківська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів – звичайна, наповнена дзвінким дитячим сміхом, теплотою батьківських сердець, овіяна вітрами, затишна і привітна.

Тут навчаються звичайні діти, звичайних батьків. Сюди приймають усіх, кому прийшов час йти до школи незалежно від їх здібностей і рівня підготовленості, без конкурсів і тестових відборів.

Працює в цій школі творчий і енергійний колектив вчителів, який в основному складається з жителів села, що в минулому були учнями цієї ж школи. У центрі уваги нашого педагогічного колективу – дитина, створення таких умов, щоб вона з радістю і любов'ю ходила до школи,здобувала знання, дізнавалась про себе і свій рід, про Україну, про українські національні традиції.

 

 

Виростай, дитино, й пам’ятай: Батьківщина – то найкращий край.

                                                                                            Д.Павличко

Школа сьогодні – це:

Для учня

стала місцем, де отримує можливість вперше побачити себе і світ навколо себе;

Для вчителя

стала місцем, де можна проявити свій педагогічний талант

Місія школи: сформувати націо-нально свідому, висококультурну, високоосвічену особистість, гідного громадянина України, патріота, професіонала, сім'янина.

колектив вчителів

24 – педагогічні працівники

Педагогічне звання ,,старший вчитель” – 2

,,Спеціаліст вищої категорії” – 8

,,Спеціаліст першої категорії” – 7 ,,Спеціаліст другої категорії” – 8 ,,Спеціаліст” – 1

Девіз нашого колективу

«Ми не намагаємось стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими  за нас сьогоднішніх».

Проблемне питання школи

ü  Підвищення рівня навчальних досягнень учнів шляхом впровадження інноваційних технологій.

ü  Виховання в учнів загальнолюдських  моральних якостей на уроках та в позаурочний час.